Laatste Nieuws

Nieuwste foto's

klik voor een vergrotingklik voor een vergrotingklik voor een vergrotingklik voor een vergrotingklik voor een vergrotingklik voor een vergroting

Creche/preschool Ikageng

Wensen en plannen

  • de dagelijkse maaltijden in Kroonstad moeten door gaan
  • er wordt maandelijks extra water 'gekocht' voor besproeiing van de tuin en de groente
  • er is een 'handyman' aangesteld, die toezicht houdt op het gebouw en onderhoud verricht
  • een naaiatelier waar we met volwassenen aan de slag gaan (er staan inmiddels 5 naaimachines)
  • volwassen onderwijs
  • meer deskundig personeel aantrekken en opleiden zodat er meer kinderen kunnen worden opgevangen
  • de eerste plannen zijn gemaakt om in 2009 de verzorgsters van Ikageng een paar weken te gaan begeleiden

Tijdens de bouw heeft LUMA gelogeerd in het 'ouwetehuis' Silwerkroon te Kroonstad. We zijn daar geconfronteerd met de leefomstandigheden van de bejaarden en psychiatrische patiënten, die daar wonen! Ook zijn we op bezoek geweest bij een 'besigheidssentrum', een onderdeel van Silwerkroon. De leefomstandigheden in het centrum zijn hartverscheurend!
Er zijn bijvoorbeeld geen toiletten! De deelnemers aan de dagopvang krijgen als lunch één boterham!

Als begin is er een naaimachine geschonken, waar men vreselijk blij mee is. En de 'LUMA- raderen' draaien ook hier weer volop.
Want de leefomstandigheden zijn ver beneden peil, ook hier willen we en zullen we hulp gaan bieden.
Onze eerste aandacht blijven de kinderen. Maar ook deze bejaarde mensen verdienen een 'leefbaar' leven.

LUMA kan dit uiteraard niet alleen, daarom vragen wij u om hulp >>